Warszawscy dentyści dla dzieci – jakie stosują metody?

Chociaż mniej więcej wiemy o tym, jak wygląda przebieg klasycznej wizyty w gabinecie dentystycznym, nowoczesna stomatologia dziecięca wykorzystuje wiele innowacyjnych metod, o których tak naprawdę nie mamy pojęcia i nigdy wcześniej o nich nie słyszeliśmy. Kiedy szczególnie zależy nam na tym, aby nasza pociecha na nabawiła się traumy i lęku przebywania na fotelu dentystycznym, wypada znać najnowsze rozwiązania ortodoncji dla dzieci i wybierać takie placówki, które skutecznie wprowadzają je w prowadzone przez siebie działania.

Jeśli pragniemy, aby nasze dziecko leczył profesjonalny dentysta dla dzieci Warszawa to na pewno odpowiednie miejsce, gdzie znajdziemy sporo renomowanych gabinetów stomatologii dziecięcej, jednak kiedy chcemy skorzystać z innowacyjnych i zarazem skutecznych metod, które powinny być dla nas dostępne, za pewno wymagana będzie dość dokładna selekcja obecnych wokół nas placówek. Jakich zatem działań i skutecznych rozwiązań powinniśmy oczekiwać od dentysty dla dzieci w Warszawie?

Otoczka zabawy…

Gabinety dentystyczne, które są głównie nakierowane na przyjmowanie najmłodszych pacjentów, często stawiają na specjalną aranżację swoich wnętrz – co to oznacza?

Wiążę się to z tym, że ściany takich gabinetów często są po prostu kolorowe i znajdują się na nich postacie z bajek. To bardzo świetne wyjście, które sprawia, że dziecko czuje się wewnątrz swobodnie, gdyż kojarzy owe postaci z ulubionych kreskówek. Co więcej, dobrze wpływa też stosowna ilość maskotek porozmieszczanych w różnych miejscach.

Spotkamy również gabinety ortodoncji dziecięcej, które przygotowują specjalne kąciki zabaw, gdzie mali pacjenci mogą się odstresować zarówno przed, jak i po zabiegu. Pamiętajmy jednak, że placówka dentystyczna w żaden sposób nie może być jednym wielkim placem zabaw. To miejsce, gdzie wykonuje się specjalistyczne zabiegi, dlatego wymaga się tu w pełni profesjonalnego podejścia do pacjenta i zbytnie „rozluźnienie atmosfery”, z pewnością nie wpłynie dobrze na efektywność prowadzonych działań.

Rozwiązania stworzone dla najmłodszych pacjentów

Z uwagi na to, że do dziecka na fotelu dentystycznym wymaga wyjątkowej opieki i wsparcia, przyjęto szereg metod, które nieco odwracają jego uwagę od wykonywanych zabiegów.

Popularne jest zatem stosowanie chociażby kolorowych wypełnień. Dzięki wielobarwnym plombom, których kolor pozostaje w gestii małego pacjenta, ten odczuwa o wiele mniejszy stres i może potraktować całą sytuację, jako bardzo wyjątkową zabawę. Po całym procesie, dziecko otrzyma zatem nagrodę w postaci tęczowego uśmiechu.

Niezwykle istotne są też stosowane metody, jeżeli chodzi o znieczulenie. Dla dobra dziecka, lepiej nie stosować zastrzyku z przerażającą igłą. O wiele lepszym rozwiązaniem są zatem smakowe żele znieczulające, na które dzieci reagują bardzo pozytywnie. Alternatywą zaczyna być też nowoczesne znieczulenie komputerowe, które jest bardzo skuteczne, a jednocześnie mało inwazyjne.

Jeśli nasza pociecha wręcz panicznie reaguje, kiedy przyjdzie jej zasiąść na fotelu dentystycznym, możemy liczyć na sedację wziewną. Jest to metoda, która zakłada podanie gazu rozweselającego. Mimo, że brzmi to nieco podejrzanie, jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, a dodatkowo niezwykle skuteczne. Po przeprowadzeniu sedacji, dziecko staje się bardzo spokojne i odprężone. Efekt delikatnego otępienie nie utrzymuje się długo i mija zaledwie kilkanaście minut po zakończeniu zabiegu.