Samochody pochodzące z aukcji leasingowych – czy to okazja na pozyskanie dobrego auta?

Wiele osób z pewnością odradzałoby nam zakup samochodu firmowego twierdząc, że będzie  to bardzo wysłużony pojazd, a niekoniecznie będzie to zgodne z prawdą. Co więcej, cena takiego auta może być  bardzo okazyjna. Mimo wszystko, zanim podejmiemy decyzję o zakupie samochodu na aukcji leasingowej, warto dowiedzieć się na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Z uwagi na pewne stereotypy, spora część klientów niechętnie podchodzi do pojazdów poleasingowych, natomiast prawda jest taka, że to bardzo korzystne rozwiązanie. Będzie to często lepsze wyjście od zakupu auta w komisie lub od osoby prywatnej. W momencie, gdy na pojazd kończy się leasing aukcje są doskonałą okazją dla firmy, aby ta mogła odzyskać część poniesionych kosztów.

Samochód niemal nowy, a cena bardzo atrakcyjna!

Warto pamiętać o tym, że samochody poleasingowe mają od 3 do 5 lat. W związku z tym, przed nimi jeszcze poro lat użytkowania. Chociaż mogą one posiadać dość spory przebieg i tak będą w dość dobrym stanie. Dodatkowo, będą to przecież auta, które były zawsze sprawdzane w najlepszych punktach serwisowych.

Pewność tego co nabywamy

Jako, że naprawy aut leasingowych najczęściej obsługuje ASO, klient ma pewność co do tego, że otrzymuje usługę najwyższej jakości. Co więcej, otrzymamy pełną dokumentację przebiegu, a także historię serwisowania samochodu. Kupując pojazd od osoby prywatnej bądź w komisie, często zdarza się, że niektóre usterki mogą być ukryte, a sam przebieg cofnięty.

Auta poleasingowe są najmocniej wyeksploatowane?

Często mówi się o tym, że samochody służbowe są często użytkowane i mocno eksploatowane. Fakty są jednak takie, że nie tylko na aukcjach poleasingowych spotkamy pojazdy w takim stanie, gdyż z rąk prywatnych i w komisach można kupić samochody, które bardziej niż do jazdy, nadają się na złomowisko.

Handlowcy korzystają z aut segmentu B bądź C, dlatego te auta mogą faktycznie posiadać wysoki przebieg. Ma to jednak odzwierciedlenie w tym, iż przedstawiciele handlowi często muszą wyjeżdżać w dłuższe trasy. Dochodzi nieraz do przedwczesnego zużywania się niektórych części pojazdów, jednak dzieje się to z uwagi na nieprawidłowe użytkowanie. Zauważymy to chociażby po porysowanych elementach wnętrza, na lakierze oraz na poprzecieranej tapicerce.

Pracownicy firm, którzy obejmują wyższe stanowiska, najczęściej otrzymują do użytku samochody w bardzo bogatych wersjach wyposażenia, a ich segment jest najczęściej luksusowy. Zapewne lepiej postawić na taki pojazd, niż ten po przedstawicielu handlowym. Przekonuje do tego chociażby dość niski przebieg i lepszy stan wizualny, dlatego na aukcjach poleasingowych, warto rozglądać się za takimi samochodami.