Ortodoncja dziecięca w Warszawie? – Poznaj kilka ważnych wskazówek

Niestety, wizyta u dentysty, dzieciom często kojarzy się z bólem i strachem. Czasami jest to spowodowane nieodpowiednim nastawianiem rodziców, które wpływa na dziecko przed samą wizytą. Nie jest to działanie z premedytacją, a zazwyczaj odbywa się to nieświadomie. Można z tym skutecznie walczyć, wystarczy tylko wiedzieć jak.

Zanim poruszony zostanie temat pierwszej wizyty, wypada wiedzieć jak odnaleźć odpowiedni gabinet. W skrócie można stwierdzić, że znacznie ułatwi nam to Internet. Mieszkając w stolicy, wystarczy posłużyć się wyszukiwarką internetową, wpisując w nią chociażby hasło – ortodoncja dziecięca Warszawa. Wypada jeszcze wiedzieć, w jaki sposób przebierać w dziesiątkach ofert, które się nam wyłonią, natomiast ten temat zostanie jeszcze poruszony.

Kiedy zdecydować się na pierwszą wizytę?

Z usług stomatologii dziecięcej na Żoliborzu, powinniśmy skorzystać jeszcze zanim u naszego dziecka pojawi się jakikolwiek dyskomfort lub ból zęba. Najmłodsi bardzo często wiążą wizytę u dentysty ze strachem i negatywnymi emocjami. To właśnie powoduje płacz, panikę i wyjątkową niechęć. Oznacza to, że pierwszą wizytę wypada zaplanować już wtedy, kiedy u dziecka pojawi się pierwszy ząbek. Niezwykle istotne jest to, aby stomatolog przyjrzał się naszej pociesze i dał nam niezbędne wskazówki, w jaki sposób dbać o jego ząbki, dziąsła oraz jak chronić jego żeby przed chorobą próchniczą. Dobrze, kiedy wizyty u dentysty odbywają się regularnie, wtedy dziecko będzie przejawiało do nich większą chęć. Szczególnie, kiedy będą się one odbywały w miłej atmosferze, a po wszystkim będzie symbolicznie nagradzane.

Wizyta adaptacyjna – czym jest i jaka jest jej istota?

Być może lekko nad wyraz, aczkolwiek można to porównać do pierwsza dnia w nowej pracy dla dorosłej osoby. Wymagane jest przedstawienie się, zapoznanie z obowiązkami, stanowiskiem oraz niezbędnym sprzętem. Tak samo jest podczas adaptacyjnej wizyty, która przez ortodoncję dziecięcą na Żoliborzu, ale i wszędzie indziej jest wręcz wymagana. Dentysta przedstawi się małemu pacjentowi oraz zaprezentuje mu swój gabinet. Przybliży, na czym polega praca stomatologa oraz wyjaśni jak działają poszczególne sprzęty. Dziecko, które zasiądzie już na fotelu dentystycznym, będzie mogło zadawać pytania. Jest to coś na zasadzie „przełamania pierwszych lodów” oraz oswojenia się z nową, niespotykaną wcześniej sytuacją. Niezwykle istotne jest, aby ta pierwsza wizyta odbyła się ze spokojem. Dobry dentysta dla dzieci na Żoliborzu, powinien w łatwy sposób wzbudzić zaufanie u dziecka. Co ważne, podczas wizyty takiego typu, nie przeprowadza się żadnych zabiegów.

Wpływ rodzica na swoje dziecko, przed pierwszą wizytą

Niestety, bardzo często bywa tak, że to rodzice w wyniku swojego nieświadomego zachowania, powodują, że u ich dzieci pojawia się lęk przed dentystą. Nasze pociechy nie zareagują pozytywnie na obrazowe opowieści o wierceniu dziur w zębach itp. Nie pomogą też wypowiadane słowa, które zamiast dodać otuchy, będą tylko napawać lękiem.

Dziecko potrafi doskonale wyczuć nasze nerwy i strach, a co za tym idzie, ono także zaczyna podzielać te emocje. Wówczas warto, aby razem z dzieckiem do dentysty uczęszczał rodzic, który nie boi się stomatologa. Nie należy także oszukiwać dziecka, że idzie się w inne miejsce. Niemiłe zaskoczenie, zawsze wywoła niekorzystny skutek. Powinno mówić, się o wszystkim otwarcie – o tym, że będzie to chociażby wizyta u dentysty, który obejrzy ząbki i pokaże swój gabinet.

Jak wybrać dentystę dziecięcego na Żoliborzu? Powinno się przede wszystkim wybierać takich specjalistów, którzy traktują swoją pracę jako pasję. Najmłodsi pacjenci bardzo nie lubią schematycznego podejścia. Jeśli natomiast znajdziemy stomatologa dziecięcego na Żoliborzu, który nawiąże porozumienie z dzieckiem, cała wizyta odbędzie się w bardzo przyjemnej atmosferze. Świetnie sprawdzają się też poczekalnie w gabinetach, zaopatrzone w kącik dla dzieci. Pomogą też kolorowe ściany, które wzbogacają np. postaci z bajek.