Odfrankowanie kredytu – pozew sądowy jedynym rozwiązaniem

Aby rozwiązać problem z kredytem we frankach, który dla wielu nie jest możliwy do regularnego spłacania, warto pójść po sprawiedliwość do sądów. Sądy coraz częściej przyznają rację kredytobiorcom – frankowiczom i wydają wyroki na ich korzyść. Najlepiej skorzystać z kancelarii adwokackiej, która jest w pełni przygotowana do walki są bankami.

Odfrankowienie kredytu, spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy lub inne korzystne rozwiązanie dla frankowiczów, które w jakikolwiek sposób może ułatwić ich życie jest możliwe. Niestety, wymaga ono bardzo długiej drogi i bycia cierpliwym. Oczywiście należy także postawić na bardzo dobrych prawników, którzy posiadają doświadczenie w takiej walce. Pomoc dla frankowiczów nie jest tak oczywista jak mogłoby się wydawać… 

Bariery u frankowiczów

Wielu frankowiczów nie wierzy w swoje powodzenie i nie zgłasza się kancelarii adwokackich o pomoc. Barier u frankowiczów jest wiele.

Po pierwsze, frankowicze nie wierzą w to, że cokolwiek da się już zrobić. Uważają, że z tej sytuacji i nie ma wyjścia i na pewno będą tkwić w niej już na zawsze.

Po drugie, często frankowicze obwiniają samych siebie. Mówią, o tym, że po prostu chcieli zaoszczędzić, że mogli skonsultować się z kancelarią adwokacka przed podpisaniem umowy i wszystko dobrze sprawdzić. W konsekwencji uważają, że niezgodne z prawem posunięcia banków są ich winą.

Po trzecie, bardzo często słyszą, że walka w sądzie nie ma sensu, bo i tak nie wygrają, a prawnik skasuje ich słono za swoją pomoc.

Po czwarte, frankowicze boją się długich batalii w sądzie. Boją się, że sprawa w sądzie, która będzie ciągnęła się miesiącami będzie dla nich dużym obciążeniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Oczywiście, większość obaw jest słusznych. Wizyty w sądach nie są przyjemne, a prawnik oczywiście będzie chciał zapłaty za swoją dobrze wykonaną prace. Jednakże, jak pokazuje doświadczenie ostatnich miesięcy, pomoc dla frankowiczów jest realna, a sądy wydają coraz więcej pozytywnych dla osób zadłużonych wyroków. Zatem, obawy, że pomimo walki nic się nie zmieni, nie mają podstaw.

Odfrankowienie kredytu

Odfrankowienie kredytu to jedna z najczęściej występujących możliwości. Odrankowienie daje wiele korzyści finansowych. Przede wszystkim następuje zwrot świadczeń, które do tej pory bankowi się nie należały. Jakie to świadczenia? Przede wszystkim są to odsetki od kredytu oraz koszty związane z indeksowaniem kursu waluty szwajcarskiej. Jak już widać, jest to bardzo niekorzystne rozwiązanie dla banków, jednak, jak się okazuje, w wielu przypadkach banki muszą ustąpić. Kolejne raty spłaty kredytu są już znacznie niższe i bardziej przystępne dla frankowiczów.

Wypowiedzenie umowy z winy kredytobiorcy

Wiele osób ma obawy, że bank, który będzie musiał stanąć przed decyzją odfrankowania kredytu skorzysta z możliwości wypowiedzenia umowy z winy kredytobiorcy. Nie trzeba się jednak o to martwić. Jeżeli raty spłacane są przez kredytobiorcę regularnie, nie ma mowy o tym, aby bank wypowiedział umowę – byłoby to zupełnie bezprawne.

Wybór dobrej kancelarii

Jednym z najważniejszych ruchów, jakie może wykonać osoba pokrzywdzona przez banki, jest znalezienie dobrej kancelarii prawnej. Jej pomoc, doświadczenie i zaangażowanie są nieocenione w walce z dużym konkurentem. Dobra kancelaria będzie Cię godnie reprezentować w każdej sprawie związanej z Twoim kredytem.

Oczywiście droga do odfrankowania kredytu lub jego spłata po kursie z dnia podpisania umowy to bardzo trudna i wymagająca droga. Jak już wspomnieliśmy, aby do tego doszło, potrzebna jest pomoc doskonałych specjalistów. Oczywiście ważne jest także to, aby więcej osób pokrzywdzonych próbowało dojść swoich praw – wtedy możliwości wszystkich bardzo wzrastają. Nie bój się walczyć o to, co Ci się należy, nie  bój się walczyć o swoją spokojną przyszłość i swojej rodziny. Są możliwości i narzędzia, aby zmienić zaistniałą sytuację i warto z tego korzystać!