Biuro wirtualne w Warszawie, a może serwisowane? Wybierz rozwiązanie dla siebie!

Zanim nowo powstała firma będzie mogła wskoczyć na najwyższe obroty, konieczne jest podjęcie wielu kluczowych decyzji i spełnienie bardzo długiej listy wymogów. Jedną z ważniejszych kwestii jest przestrzeń do pracy oraz własna siedziba. Dla wielu przedsiębiorców, ta stanowi swojego rodzaju wizytówkę firmy, stąd konieczne jest dopilnowanie tego aspektu. Chociaż niektóre duże firmy decydują się na budowę własnej siedziby, te mniejsze oraz freelancerzy poszukują pewnych alternatyw, są nimi chociażby wirtualne biura, tradycyjny wynajem powierzchni biurowej, a także biura serwisowane. Jakie rozwiązanie będzie zatem najlepsze?

Kiedy decydujemy się na biuro wirtualne Warszawa to miasto, które będzie w stanie zaoferować nam najwięcej. Istnieje tam niezliczona ilość firm, które wysyłają do swoich klientów oferty tego typu. Wirtualne biura działają na zasadzie outsourcingu usług księgowych oraz tych dotyczących ogólnego prowadzenia biura. Najczęściej po to rozwiązanie sięgają właściciele małych i średnich firm, a także freelancerzy, którzy z różnych powodów nie chcą zdecydować się na rejestrację swojej działalności pod adresem swojego mieszkania lub domu. Co będzie zatem najlepszym wyjściem i co najbardziej się opłaca?

Biuro wirtualne – adres i wiele więcej…

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług wirtualnych biur, kierują się przede wszystkim możliwością uzyskania wirtualnego adresu dla firmy w Warszawie. To w końcu jeden z najważniejszych elementów, który pozwala na legalne zarejestrowanie działalności. Tak naprawdę, ze skorzystania z tej opcji wypływa o wiele więcej korzyści, które są w stanie znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Będzie to na pewno kompleksowa obsługa naszej firmowej korespondencji, która jest stałym punktem funkcjonowania każdej działalności. Jeżeli zatem dojdzie do nas jakikolwiek list, pracownik biura odbierze go i poinformuje nas o tym. Jeżeli tylko będzie to coś pilnego, wykona skan dokumentu i dostarczy go nam na naszą skrzynkę mailową. To szczególnie istotne, jeżeli okaże się, że mamy ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi.

To także szansa, na skorzystanie z dostępnych w biurze pomieszczeń, takie jak np. sale konferencyjne. Te doskonale wyposażone i komfortowe powierzchnie, idealnie nadają się do przyjmowania ważnych klientów. ale i na zorganizowanie spotkania dla kontrahentów. Koniecznie pamiętajmy jednak o tym, że rejestracja firmy pod dany adres sprawia, że przedsiębiorstwo zaczyna podlegać pod konkretny Urząd Skarbowy. Chcąc uniknąć problemów związanych z tą instytucją, koniecznie o tym pamiętajmy.

A może biuro serwisowane?

Jeśli interesują nas nieco inne usługi niż te, które oferują tanie wirtualne biura w Warszawie, zawsze możemy skorzystać z biura serwisowanego. Zwłaszcza, jeśli istotnym punktem jest dla nas dostęp do przestrzeni do pracy. Tutaj możemy pozwolić sobie na wynajem tzw. biurka oraz gabinetu, gdzie będziemy mogli prowadzić swoje działania. Pozostała przestrzeń stanowi już część wspólną, z której korzystają inne firmy. Będziemy mogli wykorzystać chociażby aneks kuchenny do zaprzenia sobie kawy, toalet oraz schowka. Jedyne co my musimy posiadać to własny komputer. Wszystko inne, łącznie z usługą sprzątania i recepcją, zapewnia nam biuro serwisowane.

W miarę rozwoju naszej działalności, możemy pozwolić sobie na wynajem kolejnych gabinetów dla nowych pracowników. Z drugiej strony, jeśli będziemy chcieli zrezygnować z niektórych przestrzeni, także nie stanowi to problemu, gdyż oferta jest tutaj bardzo elastyczna i w trakcie trwania umowy, możemy ją stale dostosowywać. Dzięki temu, uda się nam uniknąć płacenia za pustostany.